22 października 2013 r.  Kino Helios  zorganizowalo specjalnie dla kobiet spektakl filmowy a przed nim pokaz różnych firm miedzy innymi Salon Kosmetyczny La Jeunesse gdzie demonstrowana była metoda usuwania włosków “depilacja nitką ”

Nitkowanie (ang. threading) jest metodą DEPILACJI za pomocą zwykłej bawełnianej nici. Od bardzo dawna praktykowano ją w Indiach, Chinach i krajach arabskich. Kobiety wzajemnie depilowały sobie w ten sposób twarz oraz regulowały brwi. Umiejętność ta przekazywana była z pokolenia na pokolenie i przetrwała do dziś. Obecnie cieszy się coraz większą popularnością w Europie Zachodniej oraz w Ameryce. W swojej ofercie zamieszczają ją szeregi gabinetów kosmetycznych na całym świecie.

Szczególnie polecana jest owa metoda do usuwania niechcianych włosków z twarzy (brwi, wąsik). Zabieg taki jest mniej bolesny niż depilacja pęsetą, a w dodatku mniej drażniący dla skóry. Pozwala także na bardzo precyzyjne i dokładnie, szybkie usunięcie właśnie tych włosków, których chcemy się pozbyć.

Dnia 28 stycznia 2013 r.  Kino Kobiet w Heliosie. Nasz Gabinet znów zaprezentował pokaz depilacji nitką oraz  manicure przy pomocy frezarki.

Oto zdjęcia: